HESAPLI ALIŞVERİŞ NOTLARI

Hepimiz için ev bütçesi çok önemli. Her zaman kaliteli ürünleri makul fiyatlarla alabilmeliyiz.
İşte bu yüzden ilk tercihimiz Balkovan.

İşte sizler için hazırladığımız hesaplı alışveriş için 5 püf nokta!

Siz de deneyimlerinizi, hesaplı alışveriş ipuçlarınızı bizimle paylaşın, tüm Balkovan severlerle paylaşalım.

1

Hafta içi yerine hafta sonu alışveriş

Genellikle fiyat indirimleri ve özel aktiviteler haftasonları yoğunlaşıyor. Bu nedenle market alışverişlerimizi haftasonu günlerinde yapmakta fayda var. Bu tip fırsatlar için çoğunlukla kapımıza kadar bırakılan market insertleri mutlaka biraz karıştırılmalı.

2

Taze meyve-sebze için semt pazarları

Tüm ailenin birlikte olduğu güzel sofralar için taze meyve-sebzeler çok önemli. Mevsiminde taze ürünler için ise semt pazarları birebir. Uygun fiyat ve geniş seçenekler ile hesaplı alışverişi arayanların buluşma noktasıdır semt pazarları.

3

Alışveriş öncesi planlama

Alışveriş öncesi bir ihtiyaç listesi çıkarmak ve bu ihtiyaçları en makul nerelerden alabileceğimizi biraz araştırmak hesaplı alışveriş için birinci kural. Bu alışkanlık aynı zamanda plansız ve gereksiz alışverişi de önleyerek tasarruf yapmamızı sağlayacaktır.

4

Araştırma ve internetin kullanımı

Alışveriş öncesi en makul fiyat için mümkün olduğunca araştırma yapmakta fayda var. Araştırma için ise internet bulunmaz bir nimet. Hem sadece fiyat karşılaştırması yapan hem de fırsatları yayınlayan web siteleriyle kaliteyi makul fiyata almak artık çok daha kolay.

5

Deneyimler-paylaşımlar

Araştırma için bir diğer önemli kaynak tanıdıklarımız. Daha önce benzer alışverişler yapan arkadaş gruplarının paylaşımları, yönlendirmeler işimizi kolaylaştıracaktır. Hatta daha uygun fiyatlar için birlikte hareket etmek pazarlığın en önemli detaylarından.